Leonardas Gutauskas Tadas Gutauskas

Naujienos

Skulptūra „Dvyniai“

Vilniuje ant Neries kranto įsikūrusį Verslo trikampį papuošė dar vienas modernus statinys – 7,5 metrų aukščio Tado Gutausko skulptūra „Dvyniai“. Eksterjerinė moderni skulptūra miesto centre – menininko penkerių metų svajonė, kurią įgyvendinti pasiūlė bendrovės „Eika“ atstovai.

Menininkas ir projektą įgyvendinti padėję verslininkai tikisi, kad „Dvynių“ skulptūra sukels pagyvėjimą dabartiniame Vilniaus miesto urbanistiniame vaizde ir bus skatinantis pavyzdys verslo atstovų investicijoms į modernų meną.

Ištraukos iš straipsnio “Laikas skaičiuoklį įsidėti kišenėn”, Lietuvos žinios, Rugpjūčio 5 d. 2006
“Investuotojai, kurie stato dangoraižius, deja, mąsto labai provincialiai. Jie mano, kad tereikia pastatyti pastatą, jį išnuomoti, gauti pelną ir to užtenka. Jie visiškai negalvoja apie daugybę žmonių, kurie renkasi tame pastate. Kaip jie ten jaučiasi? Kuo atmosfera jame skiriasi nuo visų kitų? Kuo tas statinys išskirtinis?”

“Kai kurie nauji pastatai yra labai įdomūs. Aš – už modernią architektūrą, atspindinčią mūsų laikmetį ir aplinką, kurioje gyvename. Tačiau šalia pastatų turi rastis tam tikrų akcentų, kurie suteikia unikalumo, originalumo bei iškirtinumo įspūdį.”

“Naktiniuose Čikagoje ir Tokijuje akį traukia apšviestos skulptūros. Nuostabus jausmas! Miestas atgyja ir įgauna dvasios. Skulptūros, ypač modernios, miestui suteikia prasmės, spalvų ir šilumos”.
„Nėra malonu gyventi tik tarp plytų, cemento ir tinko“.
Tadas Gutauskas