Leonardas Gutauskas Tadas Gutauskas

Naujienos

SUOMIS

Suomijos ir Lietuvos bendradarbiavimas po Sovietų Sąjungos griūties visose gyvenimo srityse trunka jau daugiau ne 20 metų, per tuos metus tapome pilnateisiais ES nariais ir partneriais įvairiose gyvenimo srityse, todėl tai įprasminačio ženklo-simbolio atsiradimas Lietuvos sostinėje  dabar yra reikalingas ir prasmingas.

Viršuliškių skersgatvyje, šalia tiesiamo pietinio miesto apvažiavimo magistralės, įmonės "YIT - Kausta" investicijų dėka kuriamas naujas Vilniaus miesto daugiafunkcinis centras. Jį sudaro aukštybinis komercinis - administracinis komplekas "Grand office", prekybos centras "Prisma" ir penkių daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalas. Tarp greitkelio ir pastatų formuojama viešoji erdvė, kurioje siūlome pastatyti meninį akcentą.

Mūsų idėja- skulptūra “  SUOMIS ”, įprasminanti žmogaus siekį siekti nepasiekiamo ir vytis savo svajonę. Tai milžino ( cinkuotas, dažytas plienas, h-10 m )  figūra, laikanti debesį. Skulptūra bus Suomijos vėliavos spalvų – balta mėlyna, tuo simbolizuodama įvairiopą Suomijos pagalbą Lietuvai modernėjimo ir  naujų iššukių kelyje į Europą. Simboliška, tačiau būtent suomių kompanija YIT Kausta yra modernių šiuolaikinių statybų lyderė Lietuvoje, o jų  pastatytas kokybiškas būstas tapo svajonių išsipildymu daugeliui lietuvių šeimų...

Tikimės, kad šią Suomijos ambasados ir garsių lietuvių menininko  skulptotiaus Tado Gutausko ir achitekto Gintaro Čaikausko  iniciatyvą palaikys   Lietuvoje besiplėtojantis suomių verslas ir kartu sukursime iškilų paminklą mūsų bendrai istorijai. Neabejojame, kad tokio simbolio atsiradimas ne tik įprasmins abiejų valstybių daraugystę, tačiau  ir paskatins  Suomijos žmones aplankyti Lietuvą ir geriau pažinti mūsų  kraštą , tradicijas ir žmones.

Fotografas Laimonas Jankauskas